Nasza łazienka w pierwszej kolejności powinna być funkcjonalna, jednak estetyka w tym szczególnym pomieszczeniu jest bardzo istotna i pożądana. Łatwiej wówczas zadbać o porządek w pomieszczeniu, które wykazuje podatność za zachlapanie, zabrudzenie oraz zakamienienie. Jeśli się postaramy, możemy te dwie kwestie – funkcjonalność i estetykę – połączyć.

Nowoczesne wnętrze dzięki dekoracyjnym grzejnikom

grzejniki łazienkowe dekoracyjneIdealnym przykładem jest rozwiązanie sprawy ogrzewania. Najbardziej pożądane jest ogrzewanie podłogowe oraz towarzyszący mu grzejnik rurowy łazienkowy, na którym wysuszą się nasze ręczniki. Jednak nie musi być on nudnym modelem, który znamy z innych łazienek. Na rynku dostępne są grzejniki łazienkowe dekoracyjne, których design imponuje. Nie wyglądają jak odbiorniki ciepła, są ozdobą i punktem przyciągającym całą naszą uwagę podczas obecności w łazience. Dostępne są w różnych odcieniach, dzięki czemu możemy spersonalizować dany model i dopasować go do wykreowanego wcześniej wnętrza. Istnieją także modele, które wręcz przeciwnie – zamiast uwagę przyciągać, wtapiają się w otaczające je tło. Wybór zależy od naszych preferencji oraz dostępnego miejsca w łazience. Ciekawą odmianą jest np. grzejnik jako płyta grzejna z otworami jako imitacja pęcherzyków powietrza lub modernistyczne zygzaki, na których łatwo zawiesić wypraną bieliznę oraz ręczniki. Osiągają prawie tak wysokie moce, jak odpowiadające im rozmiarowo powszechne grzejniki rurowe.

Modele dekoracyjne mają odpowiednio wyższą cenę niż egzemplarze tradycyjne, jednak jest to zrozumiałe. Pracują jednak w taki sam sposób, jak inne odbiorniki – przekazują ciepło do pomieszczenia dzięki przepływającemu gorącemu medium. Dodatkowo odpowiadają naszej potrzebie piękna i porządku w łazience, i sprawiają że przyjemnie spędzamy tam czas.