W czasach, kiedy ceny mieszkań idą błyskawicznie w górę, coraz więcej osób rezygnuje z zakupu własnego domu, na rzecz wynajmu. Jednak niekiedy i to jest drogim rozwiązaniem, na które nie każdego stać. Alternatywą mogą być tanie i małe domy.

Ile metrów mają domki kontenerowe?

domki z kontenerówZakup i utrzymanie domu sporo kosztuje, dlatego też wielu ludzi poszukuje tańszych rozwiązań. Można kupić mniejszy dom niż się planowało albo wybrać tańsze, ekonomiczne i ekologiczne domki z kontenerów. Początkowo ludzie sceptycznie podchodzili do domów z kontenerów, ale z czasem się przekonali, że wyglądem, standardem i wykończeniem, w niczym nie ustępują standardowym nieruchomościom. Są one budowane ze standardowych kontenerów morskich, które są wykorzystywane do transportu. Jednakże dzięki odpowiednim modyfikacjom, kontenery mają zastosować w zupełnie innej branży. Przede wszystkim są stosowane w budownictwie mieszkalnym, co początkowo było zaskakujące z punktu widzenia potencjalnych użytkowników. Dziś wiemy, że z kontenerów mogą być wybudowane komfortowe domy mieszkalne, które stanowią alternatywę dla budynków murowanych. Są przede wszystkim tańsze w produkcji, a przez to też w zakupie, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ich jedynym minusem może być niewielka powierzchnia, która maksymalnie wynosi trzydzieści pięć metrów kwadratowych. Z tego względu przeważnie są one stosowane jako domki letniskowe, które można postawić bez pozwolenia na budowę. W zależności od modelu, mogą się składać z jednego lub dwóch kontenerów.

Miejsce zamieszkania wcale nie musi mieć kilkuset metrów kwadratowych, bo zdecydowana większość ludzi żyje na znacznie mniejszych powierzchniach. Dlatego też domy z kontenerów idealnie się wpisują w dzisiejsze zapotrzebowanie na mniejsze i tańsze domy.