Kliny rehabilitacyjne wykorzystywane są podczas rehabilitacji, w celach relaksacyjnych oraz przez osoby obłożnie chore. Są idealne pod głowę, stopy lub by podnieść nogi. Sprawdzają się w przypadku osób cierpiących na refluks i problemy z oddychaniem, pomagają łagodzić ból szyi i barków i mogą służyć jako podkładka do siedzenia.

Poduszki i kliny rehabilitacyjne 

ortopedyczny klin pod stopęW sklepach medycznych i ze sprzętem rehabilitacyjnym dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju poduszek i klinów ortopedycznych stosowanych w celach terapeutycznych lub relaksacyjnych. Występują one w różnych rozmiarach i wersjach. Najczęściej wykonane są z wysokogatunkowych pianek poliuretanowych, które często posiadają specjalne termoelastyczne właściwości. Do takich akcesoriów zaliczany jest również ortopedyczny klin pod stopę stanowiący niezawodny i bardzo funkcjonalny sprzęt rehabilitacyjny. Może również być stosowany w warunkach domowych w celach relaksacyjnych, dla lepszego odprężenia i poprawienia krążenia w stopach i kończynach dolnych. Nie tylko osoby kontuzjowane potrzebuję wsparcia, ale również osoby uprawiające sporty i cierpiące na różne dolegliwości związane z układem kostno-stawowym. Wymuszone pozycje w czasie wykonywania pracy, czy siedzący tryb życia mogą powodować bóle kręgosłupa i choroby układu krążenia zwłaszcza w kończynach dolnych. Zastosowanie klinów ortopedycznych w znacznym stopniu odciąża nogi i przywraca właściwe krążenie w ich obrębie. Pozwala ciału odpocząć i zrelaksować się, a także przywrócić właściwe krążenie, dając jednocześnie odprężenie i stabilizację.

Systematyczne stosowanie klinów pod stopy, także podczas snu i relaksu, w znaczny sposób poprawia jakość wypoczynku i pozwala zmęczonym stopom przywrócić prawidłową kondycję. Kliny i poduszki ortopedyczne są świetnym rozwiązaniem dla osób, które dzięki zastosowaniu rehabilitacyjnych przyrządów utrzymują prawidłową kondycję organizmu.