Chcąc dokonać zakupu obrusu do naszego domu, stajemy przed wyborem dotyczącym przede wszystkim tego, z jakiej tkaniny ów obrus ma być wykonany. Na naszym rynku dostępne są obrusy wykonane z tkanin naturalnych (bawełny, lnu, jedwabiu i ich mieszanek), tkanin sztucznych, takich jak wiskoza, a także tkanin syntetycznych, czyli najczęściej poliestru i poliamidu.

Właściwości lnianych obrusów

obrus lnianyJak zostało już wspomniane, wśród rodzajów obrusów, znaleźć możemy także obrus lniany, dostępny w wielu wariantach związanych z rozmiarem obrusu, a także z jego kolorystyką i wykorzystanymi na jego powierzchni wzorami. Bez względu na typ obrusa, na który ostatecznie się zdecydujemy, obrusy wykonane z lnu charakteryzują się kilkoma charakterystycznymi cechami związanymi z samym materiałem, z którego są uszyte. Po pierwsze, len cechuje się niezwykłą wytrzymałością, co przekłada się na to, że obrusy wykonane z tego typu materiału, odporne są na różne uszkodzenia, np. te, które popularnie powstają podczas prania. Jednocześnie, ze względu na strukturę włókna, która nie pozwala przenikać zanieczyszczeniom w głąb materiału, len jest niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju plamy – dzięki czemu możliwe jest usuwanie plam, które powszechnie uznawane są za trudne do sprania. W przypadku lnianych obrusów absolutnie nie musimy obawiać się procesu prania obrusu, ponieważ z każdym kolejnym praniem len zdaje się wyglądać lepiej niż do tej pory.

Obrusy wykonane z lnu znajdą wiele zastosowań w naszym domu, ale pewnie najczęstszym z nich będzie przystrojenie przy jego pomocy stołu, gdy spodziewamy się gości na większej uroczystości rodzinnej lub w gronie przyjaciół. Wszelkie zabrudzenia, które pojawią się podczas imprezy, spierzemy bowiem bez większego problemu.