Jak wiadomo o każdą część ciała należy dbać, aby nie było z nią potem problemu. Najczęściej zaniedbywanym miejscem, z którym wiele osób ma problem jest jama ustna, a konkretniej – zęby. Dla wielu osób odwiedziny u stomatologa kojarzą się z najgorszym koszmarem. Jednym z wielu zabiegów, które potrafią odstraszyć samą nazwą jest profesjonalna charakteryzacja dziąsła.

Charakterystyka tworzenia sztucznych dziąseł

charakteryzacja dziąsła sztucznegoTworzenie sztucznych dziąseł, czy inaczej charakteryzacja dziąsła sztucznego, jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w stomatologii, którego dokonuje się w przypadkach niesymetrycznego kształtu dziąseł. Taka sytuacja zdarza się często po przebyciu poważnych stanów zapalnych, które wpływają na nieodpowiedni wygląd dziąsła. Prowadzą one do powstania widocznych odbarwień dziąseł i większe uwypuklenie ich. W wyniku tego powstaje tak zwany uśmiech dziąsłowy, który objawia się uwidocznieniem poranionych dziąseł. W związku z tym pacjenci dotknięci taką przypadłością wybierają się do stomatologa, który zajmuje się charakteryzacją dziąsła sztucznego. Zabieg ma na celu przywrócenie odpowiedniego wyglądu dziąseł za pomocą użycia specjalnych narzędzi i preparatów. Osoby poddające się temu zabiegowi dostają znieczulenie, dzięki czemu – wbrew pozorom – zabieg jest bezbolesny. Po charakteryzacji pacjent nie może szczotkować zębów, ani tym bardziej miejsca, które było poddawane zabiegowi. W celu usunięcia opuchlizny zalecane jest stosowane różnego rodzaju płukanek i konieczne jest pojawienie się na wizycie kontrolnej, na której specjalista określi czy wszystko goi się prawidłowo.

Charakteryzacja dziąseł nie jest zabiegiem nie znanym, dlatego nie trzeba martwić się znalezieniem lekarza, który zajmuje się tego typu stanami. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią osobę, która ma doświadczenie w tym temacie i prawidłowo zajmie się charakteryzacją.