Przyjeżdżając do Polski miałem wielkie nadzieje z tym związane. Miałem nadzieję, że uda się mi zacząć nowe życie, bo w moim kraju niestety nie miałem już perspektyw na lepsze życie. Aby móc podjąć legalne zatrudnienie, bo na tym zależało najbardziej musiałem mieć specjalną kartę czasowego pobytu. Po to musiałem udać się do wytypowanego urzędu. 

Karta pobytu potrzebna mi była do pracy 

karta czasowego pobytu krakówJednak pani w urzędzie powiedziała mi, że aby wyrobić sobie taką kartę muszę przyjść z całym kompletem dokumentów i z zaświadczeniem od mojego pracodawcy, że chce mnie legalnie zatrudnić lub już dostałem od niego zatrudnienie. Byłem trochę w tym wszystkim zagubiony, jednak jednocześnie bardzo zdeterminowany do walki o lepsze życie i osiągnięcie mojego celu, którym była karta czasowego pobytu kraków to miasto które wybrałem na swoje miejsce pracy. Jest tam dużo zakładów pracy zarówno produkcyjnych jak i wytwórczych dlatego też stwierdziłem, że jeśli nie uda mi się w jednym miejscu znaleźć pracy to znajdę ją w krótkim czasie w drugim miejscu. I tak też się stało. Otrzymałem zatrudnienie w firmie ochroniarskiej, na samym początku siedziałem w specjalnej budce stróża i pilnowałem budowy. Praca nie była trudna, ale była legalna. Miałem wszelkie świadczenia i ubezpieczenie, a na tym mi najbardziej zależało. Z całym kompletem dokumentów udałem się do urzędu. Od razu dowiedziałem się o terminie oczekiwania na taki dokument. 

Teraz moja karta pobytu czasowego została wydana na dwa lata, bo na tyle dostałem swoją umowę. Jeśli zmienię pracę i będę chciał ją przedłużyć, to będę musiał przyjść pokazać kolejną umowę. Jestem zadowolony, że udało mi się otrzymać kartę pobytu czasowego i mogę legalnie i bezpiecznie pracować, a do tego płacić wszelkie podatki dla społeczności.