W jaki sposób najkorzystniej i najbezpieczniej kupować i sprzedawać waluty? Dzisiaj takie pytanie jest w pełni uzasadnione, ponieważ możemy korzystać zarówno z kantorów stacjonarnych jak i internetowych. A do tego jeszcze możemy za darmo korzystać z różnych platform walutowych. Ten wybór sprawia, że nie do końca wiemy, co jest dla nas najlepsze.

Tradycyjne kantory walutowe są bardziej anonimowe

kantor walutowy WarszawaZanim wymienimy walutę powinniśmy się zastanowić na czym nam tak naprawdę zależy. Jeśli chcemy kupić lub sprzedać zagraniczne pieniądze po jak najlepszym kursie to takie na pewno znajdziemy w kantorach online. Nie mają one kosztów prowadzenia działalności związanych z wynajmowaniem lokalu, więc mogą one zaoferować lepsze kursy od tradycyjnych kantorów. Zanim jednak kupimy walutę przez internet to musimy pamiętać o tym, że każda transakcja jest tam rejestrowana. A wystarczy odwiedzić tradycyjny kantor walutowy Warszawa, żeby pozostać w pełni anonimowym. A w tym przypadku oznacza to, że osoby trzecie nie mają wiedzy o naszych pieniądzach. W kantorze stacjonarnym kupujemy walutę i dostajemy ją od razu do ręki. Dla zwolenników gotówki jest to ogromny plus, a takiej możliwości nie będziemy mieli korzystając z kantorów internetowych. No i na koniec pozostają jeszcze kwestie relacji społecznych. Idąc do tradycyjnego kantoru możemy sobie zamienić kilka zdań z jego pracownikiem, czego online też nie zrobimy.

W samej tylko Warszawie działa kilkaset kantorów i wszystkie funkcjonują od wielu lat. Oznacza to, że pomimo dostępu do rynku walutowego przez internet i tak większość z nas woli wybrać się do kantoru na mieście. Polacy są tradycjonalistami, zwłaszcza w kwestiach związanych z finansami. Pewnie z czasem przekonamy się do korzystania z kantorów w wirtualnym świecie.