Kalendarz planszowy jest wciąż bardzo popularnym źródłem reklamy dla wielu firm. Jego wersja spiralowana może być używana jako typowy środek dla rozpowszechniania reklamowych projektów graficznych. Dzięki kalendarzowi tego typu firmy mogą dotrzeć do klientów, a konsument oprócz informacji o aktualnym dniu miesiąca, może mieć dostęp do danych firmy, która go interesuje.

Kalendarze planszowe oferowane w drukarniach internetowych

kalendarze spiralowaneDzisiaj każdy, kto chce zamówić oryginalny kalendarz planszowy, może to zrobić poprzez strony drukarni internetowych. Oferowane są tam modele kalendarzy, które spełnią wymagania każdej firmy lub podmiotu gospodarczego. Kalendarze spiralowane mogą mieć wiele wymiarów, a do najpopularniejszych należą rozmiar A5, A4 czy A3. Spotyka się często mniejsze wymiary kalendarza, które możemy na przykład postawić na biurku. Kalendarz może być wydrukowany na wysokiej jakości papierze kredowym, który ma efekt błysku. Projekt kalendarza spiralowanego zlecamy firmie drukarskiej, która wykona dla nas wersje kalendarza, w której zawiera się nasza inwencja graficzna. Na każdej stronie może znaleźć się inna grafika, a całość może być okraszona danymi naszej firmy oraz zdjęciami jej produktów. Liczba wariantów oraz wersji kalendarzy jest praktycznie nieograniczona i zależy tylko i wyłącznie od chęci wdrożenia ich w życie przez zamawiającego. Drukarnia jest tylko wykonawcą projektu, na który wyczekuje klient.

Kalendarze możemy projektować i zamawiać na stronach drukarni internetowym. Znajdziemy tam kompleksowe wytyczne, dotyczące sposobu ich projektowania oraz cenniki, które obejmują liczbę nakładu oraz ilość planszy, jakie pojawią się w nowo powstałym projekcie. Realizacja zamówienia odbywa się za pomocą firm kurierskich.