Czy kupując drukarkę atramentową zastanawiacie się nad tym, jakie tusze będziecie do niej kupować? Oryginalne, które są polecane przez producenta, czy może tańsze zamienniki? Które z nich wybrać, aby urządzenie było niezawodne? A może nie ma żadnej różnicy?

Tusze oryginalne a zamienniki – różnice

tusze brotherBardzo często kupując urządzenie 3 w 1 nie zastanawiamy się nad tym jakie tusze brother będziemy do niego kupować. Zastanawiamy się nad tym dopiero w momencie kiedy poziom dołączonych do urządzenia wkładów jest niski. Wtedy zazwyczaj poszukujemy ceny oryginalnych tuszy. Kiedy okazuje się, że jest ona dosyć wysoka to zaczynamy poszukiwać alternatywnych rozwiązań jakimi są zamienniki. Jednak czy są one tak dobre jak oryginały? Pomimo tego, że na rynku są producenci zamienników, które teoretycznie powinny pasować do naszego urządzenia to w praktyce może być z tym różnie, ponieważ oni produkują jedynie tusze a nie sprzęt. W przypadku oryginalnych tuszy, które produkowane są przez tego samego producenta co drukarka tusz jest idealnie dopasowany do urządzenia. Poza tym jeśli nasze urządzenie się popsuje a producent zauważy, że używaliśmy zamienników to niestety, ale nie uwzględni naszej reklamacji, ponieważ nie stosowaliśmy się do jego zaleceń, w których wyraźnie jest napisane jaki rodzaj tuszu powinien być używany. To oznacza, że będziemy musieli naprawić sprzęt na własną rękę albo zakupić nowy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

I chociaż producenci zamienników gwarantują wysoką jakość, która jest porównywalna z oryginałami to nie zawsze jest to prawdą. Często okazuje się, że w przypadku oryginałów jakość druku jest znacznie lepsza niż w przypadku zamienników. To samo tyczy się wydajności. Na oryginalnym tuszu możemy wydrukować dużo więcej stron.