Raz kupione łóżko przeważnie służy nam przez wiele lat lub dopóki nie zmienimy wystroju pomieszczenia. Jeżeli jesteśmy w trakcie jego kupna, to warto dobrze się zastanowić jaki wybrać model, aby spełniał nasze oczekiwania.

Do czego pasuje łóżko kontynentalne?

łóżka kontynentalne cenaSama nazwa łóżka nic nam nie mówi, ponieważ brzmi dość enigmatyczni. Łóżko kontynentalne jest nazywane łóżkiem tapicerowanym ze względu na swoje wykonanie. Składa się z dużej, drewnianej skrzyni na nóżkach wypełnionej sprężynami. Na ich powierzchni znajdują się dwa materace: jeden podstawowy sprężynowy, a drugi nawierzchniowy z pianki. Takie wykonanie zapewnia doskonały komfort snu pod względem jakości podłoża i rozmiaru łóżka. Mogą występować w wersji ze szczytem górnym i dolnym, ale z samym zagłówkiem. Wszystkie zewnętrzne elementy, łącznie z zagłówkiem są pokryte tapicerką wykonaną z weluru, pluszu czy skóry. Dzięki temu wyglądają one bardzo elegancko, a zarazem klasycznie, przez co pasują do każdego wnętrza. Jeżeli interesują nas łóżka kontynentalne cena ich zaczyna się już od tysiąca dwustu złotych, a najdroższe sięgają nawet pięciu tysięcy złotych. Najczęściej łóżka kontynentalne znajdziemy w luksusowych hotelach, ale coraz częściej można je znaleźć w naszych sypialniach. Stanowią świetny element dekoracyjny oraz dodatkowe miejsce na przechowywanie pościeli czy ubrań niepotrzebnych w danej chwili, ponieważ mają pojemnik umieszczony na dole skrzyni. Łóżka kontynentalne można kupić w wersji jedno lub dwuosobowej.

Rozmiar łóżka ma znacznie, zwłaszcza jeżeli mają na nim spać dwie osoby. Kontynentalne sprawdzą się w sypialni nowoczesnej, retro czy boho, ponieważ mają klasyczny styl z oryginalnymi akcentami w postaci tapicerki okalającej całą skrzynię wraz ze szczytami.