Relaks i zdrowie – dla tych dwóch powodów warto korzystać z fińskiej sauny. Nie dziwi, że sauny są coraz bardziej popularne. W Finlandii, ale także między innymi w Szwecji, są częścią kultury tych narodów. Większość Finów ma w domu saunę, z której korzystają w każdym tygodniu. W polskich domach także mogą się pojawić.

Prozdrowotne właściwości fińskiej sauny

producent saun fińskichZasada jest prosta. Przed wejściem do sauny należy wziąć prysznic, po czym spędzić kilka minut w mocno nagrzanym pomieszczeniu. Potem wychodzimy z sauny i schładzamy ciało. Możemy to zrobić pod prysznicem. W Finlandii często wychodzą nawet na dwór albo na moment wskakują do jeziora. Następnie ponownie można wejść do sauny. Kluczowe dla naszego organizmu są zmiany jego temperatury. Najpierw ogrzewamy ciało, dzięki czemu rozszerzają się naczynia krwionośne i wydzielają się toksyny. Przy okazji można się zrelaksować. Sauna ma wpływ na serce, na dobre samopoczucie, ale zanim zdecydujecie się na wizytę, zapytajcie lekarza, ponieważ są przeciwwskazania. Osoby mające kłopoty z sercem albo kobiety w ciąży raczej nie powinny z nich korzystać. Wiele ośrodków, hotele, spa dysponują saunami, ale co ciekawe, można je także zamontować w swoim domu. Dobry producent saun fińskich zrobi to profesjonalnie i zaoferuje nawet kilka wariantów. Mniejsza, większa, z przeszklonymi drzwiami albo nie, z pełnym wyposażeniem, jeśli idzie o akcesoria. I możecie korzystać ze zdrowotnych właściwości sauny u siebie.

Fińskie sauny korzystnie wpływają na zdrowie, ale warto odpowiedzialnie z nich korzystać. Wewnątrz należy przebywać kilka minut, a schładzać się i odpoczywać przynajmniej tyle samo czasu. Pamiętajmy też, by nie korzystać z uroków sauny zbyt często. Dwa, trzy razy w tygodniu w zupełności wystarczy.