Gdy dziecko przychodzi na świat, jest bardzo kruche i wrażliwe. Jego skóra dopiero przystosowuje się do warunków panujących na świecie. Dlatego każdy materiał z którym styka się tak maleńkie dziecko, powinien być dobrze sprawdzony i kupiony z rozwagą. 

Kołderka ciepła i bezpieczna

kołderki dla niemowlątOczywiście niemowlę ogromną ilość czasu spędza w swoim łóżeczku. Tak naprawdę po opuszczeniu brzucha mamy, to ono staje się dla niego drugim domem. Dlatego to przede wszystkim tam musimy dziecku stworzyć dobre warunki, takie jakie miało przed narodzeniem. Kołderka stanowi główne wyposażenie takiego łóżeczka. Nie możemy jednak kupić pierwszej z brzegu kołderki, której wzór akurat nam się spodoba. Należy do tego podchodzić z dużą rozwagą i kupować odpowiedzialnie. Dlaczego? Ponieważ skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna. Nie wiemy jeszcze czy ma ono jakieś uczulenia i jak zareaguje na różnorodne materiały. Dlatego najlepiej jest kupić kołderkę wykonaną z czystej bawełny, która jest naturalna i nie powinna wywoływać żadnych uczuleń. Poza tym pod bawełnianą kołderką zawsze jest ciepło, ale dziecko się nie spoci. Materiał bowiem cały czas oddycha i doskonale przepuszcza powietrze. Obecnie takie kołderki dla niemowląt bez trudu możemy zakupić w wielu sklepach internetowych, nawet nie wychodząc z domu. Mają one różnorakie wzory i kolory. Możemy zatem wybrać taką, która będzie pasowała do ogólnego wystroju pokoju dziecka. Koszt takiej kołderki zazwyczaj zamyka się maksymalnie w kwocie dwustu złotych.

Dziś na naszym rynku mamy mnóstwo kołderek dla najmłodszych. Jednak warto nie kierować się tylko ich wzorem i kolorem, ale także samym materiałem i jakością wykonania. Kołderka powinna być wykonana z materiału naturalnego, który z dużym prawdopodobieństwem nie uczuli dziecka.