Materiał na ubranka dla dzieci powinien być przed wszystkim naturalny oraz wygodny. Biorąc pod uwagę fakt, jak szybko dzieci rosną, nie warto wydawać pieniędzy na drogie dzianiny lniane, które może i spełniają te warunki jednak nie są do końca praktyczne.  Najpopularniejsze szczególnie w sieciówkach dzianiny poliestrowe to z kolei najgorszy wybór ze względu na kiepską jakość i nieprzepuszczalność powietrza.

Dzianiny z bawełny najlepszym wyborem

dzianina bawełnianaZarówno w przypadku dzianin na odzież dziecięcą, czy odzież w ogóle najlepsze będą te bawełniane. Bawełna jest miękka i trwała. Przy tym jest materiałem całkowicie naturalnym w związku z czym nie musimy obawiać się, że dziecko się zgrzeje i przepoci. Bawełna w ogóle jest chyba najbardziej uniwersalnym materiałem, ponieważ w zależności od splotu, czy użytych domieszek, uszyjemy z niej niemalże wszystko. Szczególnie właśnie w przypadku odzieży dziecięcej warto się na nią zdecydować. Dzianina bawełniana jest bowiem bardzo wytrzymała i – o ile jest wysokiej jakości – przetrwa niejeden upadek i ma szansę wytrzymać lata. Dzięki temu ciuszki z niej uszyte mogą pozostawać po starszych dzieciach i być przekazywane młodszym. Dzianina z bawełny jest niesamowicie wygodna. Jeśli chodzi o odzież dla dzieci najlepiej sprawdzi się do szycia spodni i bluz dresowych, czy czapeczek. To są najczęściej i najchętniej szyte przez mamy elementy odzieży dziecięcej. W sklepach z tkaninami znajdziemy zarówno grubą bawełnianą dresówkę, jak również dzianinę wykonaną z cieńszej bawełny idealnej na cieplejsze miesiące. Ta druga sprawdzi się również świetnie w przypadku szycia body i pajacyków na niemowląt.

Skrawki które zostają po szyciu z dzianiny bawełnianej można bardzo fajnie wykorzystać. Szczególnie popularne są dzianinowe opaski do włosów, czy gumki typu scrunchie. Z większych skrawków uszyjemy również maskotki, a te mniejsze możemy użyć do ich wypełnienia. Bawełna łatwo wchłania wodę, dlatego taka dzianina nada się również na ściereczki.