W przypadku psów, które mają alergie pokarmowe, podobnie jak w przypadku ludzi w tej samej sytuacji, niezwykle ważne jest odpowiednie żywienie. Oczywistym posunięciem jest wykluczenie składników, które uczulają, ale jednocześnie bardzo często musimy zadbać o odpowiednie zastępstwo dla danego składnika, który w diecie naszego psa powinien dostarczać konkretnych składników odżywczych.

Specjalistyczne żywienie psa alergika

zbilansowana karma antyalergiczna dla psówNa szczęście część producentów karm dla psów doskonale zdaje sobie sprawę ze specjalistycznych potrzeb niektórych pupili. Z tego względu na rynku pojawiła się zbilansowana karma antyalergiczna dla psów. Jest to karma, z której składu zostały wyrzucone wszelkie składniki, które dla psa są najczęstszymi alergenami. W ich miejsce producenci wprowadzili składniki, które charakteryzują się podobną zawartością konkretnych substancji odżywczych. Wszystko po to, by pies nie zmagał się z dolegliwościami związanymi z uczuleniem, a jednocześnie cieszył się odpowiednim żywieniem, które jest ważne dla zachowania właściwej kondycji fizycznej i zdrowia naszego pupila. Warto wiedzieć, że zazwyczaj alergie pokarmowe u psa wcale nie objawiają się problemami z trawieniem, ale problemami z sierścią i kondycją skóry. Na rynku znaleźć możemy wiele propozycji karm antyalergicznych. Są to zarówno karmy suche, jak i karmy mokre, a dostępne są one w różnych smakach, dzięki czemu możemy je dobrać zgodnie z preferencjami naszego pupila.

Oczywiście wprowadzenie do diety naszego psa karmy antyalergicznej powinno zostać skonsultowane z lekarzem weterynarii. Tylko w przypadku stwierdzenia alergii pokarmowej u naszego zwierzęcia powinniśmy zmieniać jego dietę. Warto bowiem wiedzieć, że zmiana diety dla psa jest stresującym przeżyciem i obarczona jest pewnego typu trudnościami.