Na początku to tylko gra dla zabawy. Być może w kasynie, na automatach, w pokera z przyjaciółmi. Dla jednych może być to tylko pewna forma spędzenia czasu, dla innych krok do uzależnienia. Hazard to pułapka, która na początku zdaje się nią nie być.

Czy można pomóc hazardziście?

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduKażdemu się wydaje, że tym razem wygra. W końcu świetnie gra w tą grę i dobrze zna swoich przeciwników. Teraz musi się udać, bo przecież jestem najlepszy. Takie myśli praktycznie zawsze towarzyszą hazardziście. Tak naprawdę jednak w takich grach nie ma kwestii taktyki, inteligencji i doświadczenia. Tutaj wszystko zależy od szczęścia. Na automatach wygra nie ten co umie grać, ale ten co będzie przykładowo setnym graczem. Tak działa ten system, choć nie każdy chce w to uwierzyć. Czy można pomóc osobie, która zatraciła się w hazardowym świecie? Osobie, która zostawia całą wypłatę w kasynie? Można, ale nie można tego zrobić samodzielnie. Nic nie da tutaj krzyk, zabieranie pieniędzy i zamykanie w domu. Tutaj trzeba profesjonalnego ośrodka, w którym taka osoba uzyska pomoc od fachowców. Dziś takie ośrodki leczenia uzależnień od hazardu są bardzo popularne. Jesteśmy bardzo podatni na uzależnienia wiążące się z adrenaliną. A przecież podczas gry towarzyszą nam emocje, które się z nią wiążą. Taka osoba musi trafić do ośrodka, gdzie zostanie jej udzielona fachowa pomoc. Przede wszystkim zostanie ona odseparowana od złego środowiska i zobaczy jak żyje się bez gier. Zrozumie także, jak te gry niszczyły ją i całą jej rodzinę.

Hazard tak naprawdę jest wszędzie. Zakładanie się o różne rzeczy dotyczy każdego z nas. Jedni jednak mogą to traktować znacznie poważniej niż drudzy. Dlatego trzeba na to zwracać szczególną uwagę i pomagać osobom, które mają z tym poważny problem.