Część zabiegów pielęgnacyjnych jak peeling, zastosowanie ręcznego dermo rollera można wykonać samodzielnie w domu. Jednak są zabiegi, które można przeprowadzić jedynie w salonie kosmetycznym, ponieważ wykorzystuje się do nich profesjonalne urządzenia. 

Efekty działania urządzenia do mezoterapii mikroigłowej 

dermapenUdając się do salonu urody, mamy do wyboru wiele zabiegów pielęgnacyjnych, regeneracyjnych, odmładzających, czy nawilżających. Do ich wykonania kosmetyczka wykorzystuje profesjonalne urządzenia oraz specjalne produkty kosmetyczne, które w połączeniu z najnowszą technologią, pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Dermapen jest jednym z urządzeń elektrycznych stosowanych w celu zlikwidowania płytkich i średnich zmarszczek, wygładzenia skóry i pozbycia się cellulitu oraz rozstępów, a także ujędrnienia skóry. To wszystko jest możliwe, dzięki mikroigłom, które z odpowiednią prędkością i siłą, nakłuwają skórę jednocześnie wprowadzając do jej wnętrza silnie skoncentrowane składniki, które w widoczny sposób poprawiają wygląd skóry. Zabieg z wykorzystaniem dermapenu głęboko odżywia tkanki, stymuluje wszystkie procesy fizjologiczne oraz podnosi syntezę kolagenu i elastyny nawet o kilkaset procent. Dzięki temu efekty zabiegu są widoczne niemalże od razu i utrzymują się przez długi czas. W wyniku mikro nakłuwania skóry powstają niewielkie kanaliki, przez które jest zwiększona absorpcja aktywnych składników zawartych w kosmetykach aplikowanych podczas zabiegu. Dla zwiększenia komfortu klientów, może być stosowany żel znieczulający przed zabiegiem. 

Zabiegi z wykorzystanie dermapenu mogą być wykonywane w odpowiednich odstępach czasu, ponieważ skóra musi mieć czas na pełną regeneracje. Po jego wykonaniu, skóra jest widoczniej gładka i zwiększa jej elastyczność oraz jędrność.