Każdy z nas lubi pięknie pachnieć, dlatego liczba perfum w naszej łazience, bądź toaletce jest często bardzo duża. Przede wszystkim cenimy nie tylko zapach, ale ciekawią nas wyglądy flakoników danych marek. To one przykuwają naszą uwagę. To samo tyczy się wnętrz. Zależy nam, aby zapach był częścią nas, czyli odzwierciedlał to co kochamy najbardziej na przykład: jałowiec, cynamon, czy jasmin.

Czy naturalne odświeżacze powietrza są drogie?

naturalny odświeżacz powietrzaNie każdego z nas stać na naturalne świece sojowe czy dyfuzory zapachowe. Te bardziej ekskluzywne potrafią kosztować naprawdę dużo. Ceny w sklepach wahają się od 50 do nawet 200 zł. Liczy się również marka danego produktu, która często jest brana pod uwagę podczas robienia zakupów. Większość z nas tworzy naturalny odświeżacz powietrza samemu w domu z produktów, które już posiada, bądź, które zakupi za grosze. To nic innego jak dyfuzory zapachowe z patyczkami. Aby je wykonać należy zaopatrzyć się w pojemnik szklany lub ceramiczny, bazę, zapach i patyczki. Podczas tworzenia takiego dyfuzora warto pamiętać o kilku zasadach. Warto, aby szyjka danej butelki była mniejsza, wówcza ciecz będzie wolniej odparowywać. Warto kombinować i stworzyć taką kombinację, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Przy tym wszystkim należy pamiętać o naszych pupilach, którym dane zapachy mogą szkodzić. Oprócz tego jesli jesteśmy alergikami, bądź jesteśmy w ciąży to warto jednak odstawić dyfuzory zapachowe.

Reasumując warto mieć w domu zapach powietrza, jednak jeśli planujemy zrobić go sami to mieszanka powinna być delikatna i dopasowana również do wielkości pomieszczenia. Jeśli nasze wnętrze jest małe to nie powinniśmy tworzyć mocnych i silnych zapachów, gdyż mogą one być duszące. Warto popróbować i zacząć od lżejszych zapachów, które stopniowo możemy zastępować mocniejszymi.