Jak pokazują badania, animacja reklamowa jest w stanie podnieść sprzedaż produktu nawet o dwadzieścia procent. Oczywiście trzeba zadbać o to, by produkcja takiej animacji była profesjonalna. Nie może być żadnych niedociągnięć związanych z grafiką lub dźwiękiem. Do tego liczy się scenariusz. Myślę, że warto jest się zastanowić nad tym, jak powinien przebiegać proces produkcyjny.

Produkcja animacji w sposób profesjonalny

profesjonalna produkcja animacjiProdukcja animacji to zadanie dla doświadczonych grafików, którzy znają się na programach 3D. Trzeba jednak przy tym uwzględnić dobre zaplanowanie spotu oraz ukazanie produktu. Profesjonalna produkcja animacji zaczyna się od sprawdzenia, do jakiej grupy ma trafić produkt. Właśnie po to wymyśla się jego kreację, czyli to, jak zostanie ukazany. Następnie zgodnie z tymi wytycznymi tworzy się scenariusz. Przeciętna animacja ma około trzydzieści sekund, jednak mogą być dłuższe, na przykład jako reklama internetowa. Grafik, który ma scenariusz tworzy wygląd postaci oraz scenerię. Po jej zaakceptowaniu wykonuje się animację. Osoby od montażu łączą jej wszystkie elementy i dbają o szczegóły. Następnie animacja jest sprawdzana przez osoby, które poprawiają wszystkie szczegóły oraz akceptują animację. Dopiero wtedy może ona zostać dopuszczona do publikacji. Często wykonuje się również badania skuteczności danej animacji i to, ile osób ją widziało.

Produkcja animacji powinna być jak najlepsza. Właśnie dlatego trzeba zadbać o to, by proces produkcyjny przebiegał zgodnie z harmonogramem. Każdy, kto ma do wykonania swoją prace musi być terminowy. Klient wymaga tego, aby animacja powstawała terminowo, poneiważ w ten sposób można mieć pewność, że wykupiony czas antenowy nie będzie zmarnowany. Jest to niesamowicie istotne.