Mieszkanie razem z insektami nie należy z pewnością do rzeczy najprzyjemniejszych. Niemniej jednak niektóre gatunki owadów bardzo chętnie zakładają swoje kolonie tam gdzie znajdują się osady ludzkie. Przykładem takiego owada jest prusak zwany potocznie karaluchem. Często słyszy się nawet o tym, że prusaki zagnieżdżają się nawet w blokach w dużych miastach.

Skuteczne zwalczanie owadów

zwalczanie insektów warszawaPrusaki oraz pluskwy to dwa gatunki owadów, które od wieków towarzyszą ludziom. Często zagnieżdżały się one w domach by korzystać z tego co ludzie uznawali za odpadki. Prusaki to oficjalna nazwa ale często spotkać się możemy z określeniem „karaluch”. Owady z tego gatunku nienawidzą promieni słonecznych co sprawia, że czas ich żerowania przypada na porę nocną. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że karaluchy nie lubią również sterylnych warunków. Dbanie o czystość to pierwszy krok jaki możemy zrobić by chronić się przed tymi insektami. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest zwalczanie insektów Warszawa jest miastem, w którym możemy bardzo łatwo znaleźć firmy zajmujące się takimi zadaniami na co dzień. Na chwilę obecną najskuteczniejszą z metod dotyczących zwalczania insektów jest stosowanie ozonu. Gaz ten jest trójwartościowym tlenem ale należy liczyć się z tym, że nie jest to gaz w pełni bezpieczny dla ludzi. Duże stężenie tego gazu może nawet doprowadzić do śmierci. Natomiast w przypadku owadów wystarczy tego gazu bardzo mało by przynieść efekt.

Na dzień dzisiejszy w samej Warszawie setki mieszkań czekają na przeprowadzenie dezynsekcji. Jak się okazuje, karaluchy są w stanie zajmować nie tylko pojedyncze mieszkania ale nawet całe budynki. Wędrują one z mieszkania do mieszkania wykorzystując do tego celu przewody wentylacyjne. Mitem jest natomiast twierdzenie, że przedostają się one rurami odpływowymi.