Niezależnie od tego, jaki typ cery posiadamy – każda potrzebuje odpowiedniego nawilżenia bez którego zaczyna robić się przesuszona, a co za tym idzie pogarsza się znacząco jej kondycja. Brak stosowania kremów nawilżających może również skutkować utratą jędrności naszej skóry dlatego też kremy nawilżające stanowią już dzisiaj podstawę codziennej pielęgnacji, zarówno porannej, jak i wieczornej.

Działanie kremów nawilżających

krem głęboko nawilżającyTak naprawdę każdy krem oraz kosmetyk nawilża naszą skórę niezależnie od tego, czy jest to serum, czy produkt łagodzący podrażnienia, czy tradycyjny krem natłuszczający. Wszystkie zawierają daną ilość substancji działających nawilżająco i w ilości odpowiedniej do konkretnego typu cery. Każda skóra bowiem potrzebuje nawilżenia w mniejszym lub większym stopniu, a nie dostarczając jej tego zwiększamy ryzyko jej przesuszenia, co w następstwie doprowadza również do pogorszenia się kondycji naszej cery. Krem głęboko nawilżający jest polecany osobom posiadającym bardzo wysuszoną skórę, która w dodatku jest wrażliwa. Kremy nawilżające jednak nie wprowadzają do naszej skóry dodatkowej ilości wody. Kremy nawilżające mają za zadanie wzmocnić bariery skórne, efektem czego mniej wody odparowuje z naszej skóry. Kremy nawilżające mają bardzo delikatną, przyjemną i wodną konsystencję, która szybko się wchłania dając natychmiastowy efekt jędrności i gładkości.

Wiele kremów nawilżających zostało wzbogaconych o kwas hialuronowy, który jest naturalnym związkiem występującym w każdym żywym organizmie i to właśnie on jest odpowiedzialny za wiązanie cząsteczek wody w naszej skórze oraz, wraz z elastyną, za jej jędrność. Dlatego kremy zawierające tę substancję cechują się bardzo dobrym działaniem i pozwalają głęboko nawilżyć naszą cerę.