Handel zagraniczny bardzo często uzależniony jest od kilku ważnych czynników. Pierwszym z nich są pory roku. To od nich zależy, czy dokonujemy sprowadzenia ubrań letnich, czy zimowych. Innym równie ważnym czynnikiem jest cena produktu oraz koszt transportu. Jest to cecha bardzo ważna i zawsze jest brana pod uwagę.

Rękawiczki zimowe i ich import

importer rękawiczek zimowychCena sprowadzenia danego produktu może wiązać się nie tylko z ich wartością rynkową oraz doliczoną do niej marżą producenta, ale także kosztami transportu, czyli dostarczenia do naszych magazynów. Ponadto w przypadku importu bardzo istotnym kosztem jest opłata celna. Cło jest opłatą ustalaną przed dany kraj. Jest ona co do zasady indywidualna. Nie dotyczy to jednak krajów Unii Europejskiej. W takim wypadku cło jest jednolite dla wszystkich państw członkowskich. Z tego też powodu importer rękawiczek zimowych decydując się na ich sprowadzenia z krajów nie należących do Unii Europejskiej ma obowiązek zapłacić wszelkie te koszty związane z importem. Z tego też powodu wiele sprzedawców, czy też sieci sklepów odzieżowych stara się ograniczyć maksymalnie tego rodzaju koszty. Jest to możliwe na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zakup większej ilości produktów. Nie musi być to zatem produkt tej samej kategorii. Przykładowo oprócz rękawiczek możemy dokonać importu szalików, czapek, apaszek. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie poniesienie mniejszych kosztów, jeśli chodzi o kupno produktów i ich sprowadzenie.

Niskie koszty transportu bez wątpienia są tym, na czym zależy każdemu sprzedawcy. Z tego też powodu wiele sklepów stara się znaleźć producentów w miarę blisko swojej głównej siedziby, czy też w niedalekiej odległości. Dzięki temu mają oni okazję zaoszczędzić trochę środków na koszcie dostaw.