Przyszli przedsiębiorcy, którzy dopiero planują założenie swojej własnej firmy, bardzo często zastanawiają się nad kosztami obsługi księgowej. Jest to o tyle istotne, że na początku działalności dla przedsiębiorcy ważna jest każda wydana złotówka. Koszty obsługi księgowej to inwestycja, która pozwoli przedsiębiorcy skoncentrować się na tym co potrafi robić najlepiej.

Najtańsza jest prosta księgowość

usługi księgowe dąbrowa górniczaKoszty prowadzenia księgowości w biurze zależą od tego jaką formę rozliczeń trzeba poprowadzić. Większość nowo zakładanych firm rozlicza się na zasadach ogólnych. Jest to najprostsza i najtańsza forma rozliczeń z urzędem podatkowym. Najtańsza, bo dla takich prostych form rozliczeniowych usługi księgowe Dąbrowa Górnicza kosztują od stu złotych netto. Małe firmy rozliczające się na książce przychodów i rozchodów mogą bez większych problemów znaleźć biuro księgowe, które poprowadzi rozliczenia za wspomniane sto złotych netto. Droższe są usługi księgowe dla firm rozliczających się z VAT. Tutaj trzeba liczyć się z kosztem około dwustu złotych netto miesięcznie. Zasada w biurach księgowych jest prosta – im więcej pracy z rozliczeniami tym wyższa cena takich usług. Najdroższe są rozliczenia dla spółek cywilnych i spółek z o.o. Tutaj trzeba liczyć się z kosztami minimum kilkuset złotych miesięcznie. Ceny usług księgowych zależą również od liczby zatrudnianych pracowników, ponieważ biura zajmują się również kadrami i płacami w obsługiwanych firmach.

Planując założenie swojej firmy w formie jednoosobowej działalności warto zająć się znalezieniem biura księgowego jeszcze przed jej założeniem. Można wówczas ustalić wszystkie szczegóły a także dowiedzieć się wszystkiego co do formy rozliczenia, jaką trzeba przyjąć. Dobre biuro księgowe może nawet pomóc w założeniu firmy i konta bankowego.