Zajmuje się profilaktyką, leczeniem i diagnozowaniem chorób naczyń krwionośnych i limfatycznych. Jest to bardzo wąska specjalizacja, którą obecnie wybiera coraz większa liczba lekarzy. Jego pacjentami są zazwyczaj ludzie starsi, cierpiący na obrzęki kończyn dolnych lub uczucie ciężkości, które towarzyszy im zazwyczaj pod koniec dnia.

W Krakowie udamy się do angiologa

angiolog krakówLekarz ten zajmuje się patologiami naczyniowymi, więc należy udać się do niego, jeśli podejrzewa się problemy z układem naczyniowym. Jednak nie wszystkie choroby można ustalić na własną rękę, dlatego do angiologa często trafiają osoby skierowane przez lekarza ogólnego lub lekarzy innych specjalności. Jeśli tym czego szukamy jest angiolog Kraków jest miejscem, gdzie znajdziemy go bez problemu, bo młodzi lekarze często decydują się na wybór tej specjalizacji. Jeśli dokucza nam uczucie ciężkości w nogach, żylaki nóg, owrzodzenia, skurcze mięśni łydek, przebarwienie skóry na nogach lub zimne kończyny. Lekarz zleci wykonanie badań, by móc postawić wstępną diagnozę. Angiolog zleca wykonanie przez pacjenta badania układu krążenia, którego głównym rodzajem w takich przypadkach jest angiografia. Wyniki badań pozwolą na postawienie prawidłowej diagnozy, po której lekarz zaleci leczenie lub dalszą konsultację z odpowiednimi specjalistami. Bardzo duża grupa pacjentów tego lekarza to osoby chore na cukrzycę. Choroba cukrzycowa atakuje duże i małe naczynia, co stopniowo prowadzi do pojawienia się wielu problemów.

Często pacjent wymaga dodatkowych badań. Wtedy lekarz kieruje nas a konsultację z innym specjalistą. Najczęściej jest to endokrynolog, który pomoże w przypadku braku równowagi hormonalnej. Może to też być chirurg naczyniowy, który może przeprowadzić operację. Lekarz może też skierować pacjenta do terapeuty manualnego, który wykonuje zabiegi fizjoterapeutyczne.