Decydując się na zrobienie kursu na technika elektroradiologa byłem pełen werwy do tego, by przygotować się do pełnienia jakieś przydatnej funkcji w zakresie służby zdrowia. Nie wiedziałem jednak za bardzo czego się spodziewać po takim kursie. Na szczęście razem ze mną na ten kurs zapisała się dobra przyjaciółka, dzięki czemu podjęcie tej nauki było mniej stresujące, gdy obok się miało kogoś znajomego.

RTG – przydatne pozycjonery

rtgW trakcie kursu w kolejnych tygodniach zapoznawaliśmy się z różnymi ważnymi aspektami pracy jako średni personel medyczny. Przyznaję, że najciekawsze były te lekcje, w trakcie których mogliśmy zapoznawać się z różnym sprzętem. Nawet nie chodzi mi tylko o same urządzenie wykonujące różnego rodzaju zdjęcia, ale różne gadżety pomocnicze. Jako wielbiciel majsterkowania i kombinowania różnych rzeczy przy pomocy narzędzi, bardzo mnie takie rzeczy ciekawią. I jedną z takich bardzo fajnych rzeczy, jakie poznałem, a o których wcześniej nie słyszałem, był pozycjoner RTG. To niezwykle przydatny przedmiot, który zależnie od formy wykonywanego zdjęcia pomaga w utrwaleniu dokładnie tej części ciała, która interesuje lekarza. A najbardziej niezwykłe jest to, w jak wielu różnych formach takie pozycjonery mogą występować. Są w końcu używane nie tylko w takiej typowej pracowni elektroradiologicznej, ale też w stomatologii oraz weterynarii – wszystko po to, by przykładowo uchwycić konkretny ząb lub kończynę zwierzęcia.

Dlatego właśnie lubię naukę – poznawanie nowych rzeczy i dowiadywanie się czegoś, o czym się do tej pory nie słyszało. Wcześniej nie wiedziałem, że są takie rzeczy jak pozycjonery pomagające przy RTG. Teraz moja wiedza jest bogatsza i liczę, że sobie jeszcze popracuję właśnie z takimi pozycjonerami.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!