Poszukując łóżka dla naszego dziecka, przy wyborze konkretnego egzemplarza pod uwagę bierzemy kilka kryteriów. Przede wszystkim zależy nam na tym, by był to mebel charakteryzujący się dużą wytrzymałością, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję, że jest on również bezpieczny dla naszego dziecka. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się łóżka drewniane.

Łóżko drewniane z szufladą

łóżka drewniane dla dzieci z szufladąNa rynku znajdziemy różne łóżka drewniane, które zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach. Niektóre z nich cechują się niezwykle prostą konstrukcją, inne zaś dodatkowym wyposażeniem. W tej drugiej kategorii łóżek na dużą uwagę zasługują łóżka drewniane dla dzieci z szufladą. Tego typu łóżka pozwalają nie tylko na wygodny i komfortowy sen dziecka, ale umożliwiają nam również bezpieczne przechowywanie pościeli, gdy nie jest ona potrzebna, np. w ciągu dnia. Łóżko w pokoju dziecięcym swoją funkcjonalność spełnia nie tylko w nocy, kiedy dziecko śpi. Znajduje ono często swoje zastosowanie jako miejsce do siedzenia podczas dnia. W takim wypadku, aby pościel nie ulegała częstemu zabrudzeniu, a w pokoju zachowany był odpowiedni porządek, możemy schować pościel w szufladzie i wyjąć ją wieczorem, kiedy będziemy ścielić łóżko. Łóżka tego typu dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu zawsze znajdziemy rozwiązanie, które będzie dopasowane do naszych potrzeb, czyli do wzrostu dziecka i wielkości pokoju, jakim dysponujemy.

Co ciekawe, coraz częściej drewniane łóżka z szufladą, które zaprojektowane zostały z myślą o dzieciach, realizowane są w różnych, interesujących dla dziecka, kształtach. Znajdziemy więc w sklepach łóżko w kształcie samochodu wyścigowego czy też zamku księżniczki, co może okazać się ciekawym rozwiązaniem w przypadku najmłodszych dzieci.