W biurach i biurowcach usługi sprzątania świadczą firmy, które są w tym celu wynajęte przez zarządców takich nieruchomości. Wygląda to tak, że w dużym biurowcu działa kilkanaście różnych firm. Sprzątaniem w biurach zajmują się zewnętrzne firmy sprzątające. Wszystko dzieje się na podstawie umowy, którą z firmą sprzątającą zawiera zarządca bądź właściciel całej nieruchomości.

Sprzątanie można wrzucić w koszty

firma sprzatajaca wroclawW dużych biurowcach sprzątanie poszczególnych biur rozlicza się zawsze w bardzo podobny sposób. Właściciel nieruchomości korzysta z outsourcingu usług sprzątających. Otrzymuje za te usługi jedną dużą fakturę za cały miesiąc sprzątania. Faktura opiewa na sporą kwotę, więc można ją wrzucić w koszty. Następnie właściciel nieruchomości, albo jej zarządca, wystawia faktury poszczególnym firmom, których biura są sprzątane. W ten sposób jeszcze na tym zarabia, bo do faktur doliczona jest prowizja. Każda firma sprzatajaca Wroclaw działa na podobnej zasadzie. Zatrudnia pracowników, którzy są delegowani do sprzątania różnych biurowców. W ciągu jednego dnia porządna ekipa sprzątająca jest w stanie posprzątać nawet kilka dużych budynków. Taka forma świadczenia usług sprzątających opłaci się wszystkim stronom. Bardzo często jeszcze jest tak, że osoby sprzątające działają w formie samozatrudnienia. Pracują w oparciu o prowadzenie własnej działalności i za swoje usługi wystawiają faktury swojemu pracodawcy.

Trudno jest dokładnie policzyć wszystkie faktury, które wystawiane są przy outsourcingu usług sprzątających. Najważniejsze jest jednak to, że tam gdzie ma być posprzątane to jest posprzątane. Dla pracowników firmowych biur nie jest istotne kto komu wystawia jaką fakturę. Najważniejsze jest to, że można przyjść do biura, w którym zawsze panuje porządek.