W wielu zakładach przemysłowych bardzo ważne jest to, by zadbać o czystość powietrza w pomieszczeniach. Przemysł samochodowy jest szczególnie narażony na różne zanieczyszczenia i dlatego w budynkach przemysłowych konieczne jest stosowanie specjalnych filtrów.

Filtr kasetowy plisowany lub płaski

filtry kasetoweMają one za zadanie oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji. A to wszystko po to, by pracownicy mogli wykonywać swoje zadania w warunkach, które nie wpływają negatywnie na ich zdrowie. Na polskim rynku istnieje całkiem sporo firm, które na co dzień zajmują się produkcją filtrów. Wśród nich można znaleźć m.in. filtry kasetowe. Są to filtry, które łączą się bezpośrednio z wentylacją. Każdy znajdzie w ofercie producenta filtr, który będzie miał właściwe wymiary i kształt. Takie filtry kasetowe naprawdę dobrze radzą sobie z przeróżnymi zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Wiadomo, że każdy filtr ma swoje medium filtracji. Tutaj od razu należy zwrócić uwagę na fakt, że medium filtracji uzależnione jest w dużej mierze od tego, jakie są wymagania w stosunku do czystości powietrza w pomieszczeniu. Znaczenie mają również rodzaje zanieczyszczeń krążące w powietrzu. Ciekawe jest także to, że filtr kasetowy można wykorzystywać nie tylko do filtracji wstępnej, ale również w kolejnym etapie oczyszczania powietrza, jakim jest filtracja dokładna. Filtr kasetowy wykonywany jest najczęściej z takich materiałów, które doskonale poradzą sobie z nawet najbardziej wymagającymi warunkami panującymi w konkretnym pomieszczeniu.

W związku z tym takie filtry stosuje się przede wszystkim w obiektach przemysłowych. Można je zamawiać nawet przez internet i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Filtry kasetowe można podzielić na plisowane oraz płaskie, które są dodatkowo wzmacniane.