Coraz częściej na poddaszu budynku o zabudowie wielorodzinnej, oraz mającego zastosowany dach spadowy, zostaje urządzone mieszkanie, które charakteryzuje się nieco mniejszą powierzchnią użytkową, ze względu na nachylenia sufitu. Taki lokal mieszkalny także powinien zostać odpowiednio izolowany termicznie, co wymaga zastosowania specjalnego natrysku.

Izolacja termiczna poddasza metodą natryskową

izolacja natryskowa poznańNa rynku istnieje wiele różnych materiałów pozwalających na dokonanie ocieplenia budynku, niemniej jednak materiały te, nie znajdują długofalowego zastosowania w przypadku ocieplenia poddasza. Lokale mieszkalne usytuowane na najwyższej kondygnacji budynku, wymagają ocieplenia specjalną, nowoczesną metodą natryskową, która polega na osadzeniu specjalnej substancji na ścianach oraz suficie w lokalu. Substancja ta oddziałuje izolująco pod względem termicznym, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie ciepłej temperatury we wnętrzu. Praktycznie każda firma remontowa oraz świadcząca usługi wykończeniowe, specjalizuje się w wykonywaniu prac, takich jak izolacja natryskowa Poznań, to miejscowość w której funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, gotowych przyjąć oraz zrealizować zlecenie dotyczące osadzenia substancji termoizolacyjnej. Warto zapoznać się z możliwościami wykonania ocieplenia budynku metodą natryskową, która polega na maszynowym osadzaniu substancji termoizolacyjnej.

Firmy budowlane oraz remontowe, wyposażone są w innowacyjny sprzęt, pozwalający na dokonanie osadzenia specjalnej cieczy, która po zaschnięciu pełni funkcje termoizolacyjne. Następnie po zaschnięciu substancji termoizolacyjnej, możemy wykończyć wnętrze na potrzeby lokacji mieszkalnej. Ciepła temperatura w porze zimowej, w ocieplonym lokalu utrzymywać się będzie bardzo długo, co pozwoli na oszczędność materiałów grzewczych.