Ogromna ilość osób w ostatnich latach zdecydowała się na zrezygnowanie z ogrzewania swoich domów węglem. Powodów takich decyzji jest bardzo dużo. Niektórzy uważają, że takie ogrzewanie nie jest już opłacalne ze względu na cenę węgla. Jeszcze inni zaczynają stawiać na rozwiązania bardziej sprzyjające naturze.

Skuteczne materiały opałowe

kopalnia wesoła ekogroszekJak się domyślam sporo osób jeszcze nie spotkało się z takim materiałem opałowym jakim jest ekogroszek. Materiał ten zaczął zyskiwać popularność dopiero kilka lat temu ale popularność ta stale rośnie. Obecnie na kupno ekogroszku zdecydowały się już setki tysięcy gospodarstw domowych. Głównym powodem wybierania ekogroszku jako głównego materiału opałowego jest jego niezwykle niska cena. Jednym z producentów najlepszego materiału tego typu jest kopalnia Wesoła ekogroszek przez tę firmę produkowany uchodzi za najlepszy w kraju. Powodem takiej doskonałej jakości ekogroszku jest to, że pochodzi on z najlepszych gatunków węgla brunatnego i kamiennego. Przez lata ekogroszek uznawany był z odpad. Dopiero gdy zaczęto produkować piece zasypowe z podajnikami to okazało się, że ten odpad doskonale się spala emitując przy tym sporą ilość energii cieplnej. Oryginalny ekogroszek jest w stanie wyróżniać się kalorycznością wynoszącą nawet 24 MJ/kg. Jest to więc doskonały wynik, który można porównać do czystego węgla czy nawet takich materiałów jak drewno opałowe czy też brykiet torfowy.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że ekogroszek faktycznie jest eko. Świadczy o tym zawartość siarki wchodzącej w skład tego materiału opałowego. Dzięki temu, że tej siarki jest tam bardzo mało to ekogroszek spełnia wszystkie niezbędne normy narzucane nam przez Unię Europejską. Spalając ekogroszek przyczyniamy się więc do ochrony środowiska.