Bardzo często wielu z nas uwielbia rośliny i zioła. Oczywiście wszystko w obecnych czasach możemy kupić na ryneczku lub w sklepie warzywnym. Jednakże jeśli lubimy wyzwania to możemy zająć się uprawą takich roślin samodzielnie w domu. Nie musimy mieć oczywiście domu z ogrodem wystarczy mała część nieużywanego pokoju by postawić swoją mini szklarnię.

Domowe zestawy typu growbox

growbox zestawOczywiście osoby początkujące nie powinny inwestować w różnego rodzaju zestawy. Popularny growbox zestaw to koszt około 500 złotych. Zatem można powiedzieć że jest on przystępny i na każdą kieszeń. Dlatego jeśli jesteśmy osobą początkującą powinniśmy udać się do sklepu, w którym pomogą dobrać coś idealnego do naszej powierzchni. Miejsce w naszym domu musi mieć idealne warunki by nie było w nim ani za sucho, ani za wilgotno i ani za zimno. Każdy namiot uprawowy posiada wszystko to co niezbędne by nasza roślinka urosła. Idealne oświetlenie, wilgotność wszystko to musi zawierać taki zestaw. Niektóre lepiej zaopatrzone i z wyższej półki cenowej łącza się z naszym smartfonem i informują nas na przykład o przesuszeniu roślinki. Ważne jest by wszystkie growboxy wyłożone były od środka białym materiałem refleksyjnym, który odznacza się lepszymi właściwościami od materiału srebrnego. Dodatkowo im grubszy materiał zewnętrzny tym lepiej i dłuższy czas użytkowania takiego namiotu.

Jeśli chcemy samodzielnie uprawiać ulubione zioła czy też warzywa możemy zakupić zestaw grove box, który dostępny jest w każdym większym sklepie ogrodniczym. Warto jednak udać się do sklepów, które znają się na rzeczy by sprzedawcy pomogli wybrać najlepszy namiot dla naszych roślinek. Oczywiście okres wzrostu roślin zależy nie tylko od jej rodzaju ale także od warunków w jakich ma rosnąć.