Mamy sezon wakacyjny. Góry i morze przeżywają więc oblężenie. Jednym z najbardziej popularnych kurortów górskich, obok Zakopanego, jest Karpacz. Z racji tego, że coraz większy odsetek wczasowiczów wybiera południe Polski, zamiast północy na wakacje, tłumy są dość spore nie tylko w samym miasteczku, ale też na trasie. Korzystają z tego różni przedsiębiorcy.

Dobra restauracja w okolicach Karpacza 

restauracja na trasie do KarpaczaOkres wakacyjny jest z jednej strony czasem wypoczynku, z drugiej jednak jest grupa ludzi, którzy ciężko pracują, żeby odpoczywać wtedy, kiedy sezonu nie ma. Mowa tu o wszystkich przedsiębiorcach sezonowych, dzięki którym możemy w pełni cieszyć się urokami wakacji. Szczególnie podziwiam właścicieli restauracji, którzy mają naprawdę pełne ręce roboty, często od rana do wieczora. Minimum raz w roku całą rodziną odwiedzamy Karpacz, gdzie mamy spore grono znajomych. Podczas jednego z wyjazdów bardzo przypadła nam do gustu pewna restauracja na trasie do Karpacza, w której serwowane są regionalne specjały. Restauracja ta nie jest duża, ale bardzo klimatyczną. Zaprzyjaznilismy się z jej właścicielami, którzy opowiedzieli nam trochę o plusach i minusach prowadzenia restauracji niedaleko jednego z najpopularniejszych turystycznych miasteczek. Z racji tego, że oferowane w tym miejscu jedzenie jest bardzo dobre i w miarę szybko podawane, w sezonie przeżywa to miejsce prawdziwe oblężenie. Bardzo często trzeba nawet chwilę czekać na wolne miejsce przy stoliku.

Właściciele lokali gastronomicznych w okolicach turystycznych miejscowości mają w sezonie pełne ręce roboty. Szczególnie wtedy, kiedy serwują naprawdę smaczne jedzenie w przystępnych cenach. My z rodziną mamy swoją ulubioną restaurację, do której zawsze występujemy, kiedy jedziemy do Karpacza na wakacje.