W szklonych łazienkach można często natknąć się na artykuły łazienkowe inne niż te, z których korzystamy w prywatnych domach lub mieszkaniach. Mydło w dozownikach inaczej pachnie i różni się od mydełek domowych, a także do wytarcia rąk używa się innych ręczników papierowych, które jest inne od kuchennych po wieloma względami.

Ręczniki w przestrzeni publicznej

ręczniki papierowe zzFirmy oferujące ręczniki papierowe przeznaczone do miejsc, z których korzysta wiele osób są bardziej wytrzymalsze. Zazwyczaj można natrafić na białe lub zielone kolory listków. Są przeznaczone do dozowników, z których każdy bierze po jednej sztuce dlatego kupuje się je już specjalnie ułożone i pocięte. Ręczniki papierowe zz są miękkie i chłonne i nie rozrywają się tak szybko jak zwykłe ręczniki papierowe. Można z nich korzystać w gastronomii bo są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Są dwuwarstwowe dla lepszego wytarcia zarówno powierzchni, jak i rąk. Producent tworze je z myślą o tym, żeby nie pyliły. Nie mogą uczulać, mają jak najlepiej wsiąkać wodę, gdyż ich przeznaczeniem jest oczyszczenie powierzchni z drobnoustrojów i zabrudzeń. Ręczniki są robione z makulatury, więc ma się pewność, że są materiał, z których został zrobiony był już prędzej wykorzystany, a teraz dostał „drugie życie”. W jednym opakowaniu znajduje się dużo listków zapakowanych metodą zig-zag także wystarczają na dłużej.

Jak widać ręczniki papierowe przeznaczone do miejsce często uczęszczanych różnią się od tych, które kupujemy w okrągłych rolkach. Są one bardzo dobrze znane dzieciom, ale też i dorosłym. Dziś znów powraca się do nich, mimo że tak wiele restauracji i urzędów zamontowało elektryczne suszarki do rąk. W trosce o higienę i szerokie zastosowanie lepiej wykorzystywać stare i sprawdzone sposoby na wytarcie rąk.