Jeśli w naszym domu znajduje się pies, a my jesteśmy zainteresowani jego dobrem, coraz częściej w ostatnich czasach na pewno znajdujemy informacje dotyczące karmienia naszego pupila. W ostatnich latach ludzie zaczęli szczególnie dbać nie tylko o to, co sami jedzą, ale również o skład pokarmu, który jest spożywany przez naszych psich przyjaciół.

Jeden z rodzajów karmy bezzbożowej

karma dla psa canaganDzisiaj chciałabym Wam przybliżyć skład jednej z karm, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku. Karma dla psa Canagan dostępna jest zarówno w wersji mokrej jak i w suchej. Karma sucha została podzielona przez producenta na różne kategorie, by ułatwić właścicielowi wybór produktu, który będzie odpowiedni dla jego pupila. Mamy więc karmę dla psów dużej, średniej i małej rasy, a także dla psów starszych lub z nadwagą. Rozróżnienie tego typu jest szczególnie ważne z kilku powodów. Po pierwsze, małe psy nie poradzą sobie z karmą dla psów dużej rasy. Owczarki zaś nie powinny spożywać pokarmu przeznaczonego dla jamników, ponieważ zamiast gryźć kawałki karmy, będą je od razu połykały, co sprawi, że pokarm będzie gorzej ulegał procesom trawiennym i może doprowadzić do niechcianych problemów zdrowotnych. Psy starsze i psy z nadwagą, muszą otrzymywać szczególnie zbilansowane pokarmy, by odpowiednio zadbać o ich zdrowie i dostarczyć im w odpowiednich ilościach, właściwych składników odżywczych. Jeśli chodzi o skład karm Canagan, średnio ponad 60% składu karmy to produkty pochodzenia zwierzęcego, pozostała część karmy to warzywa, witaminy i minerały.

Oznacza to, że karma ta, jak najbardziej wpisuje się w zbilansowaną dietę, której powinien doświadczyć każdy pies. Nie jest to jedyna karma o tego typu składzie na rynku. Większość z nich bez trudu znajdziemy w internetowych sklepach zoologicznych, gdzie bez trudu możemy porównać składy i ceny tego typu karm.