Bez odpowiedniego przygotowania, remont bardzo wysokich budynków może być bardzo trudny. Dlatego też obecnie w takich przypadkach wykorzystywane są rusztowania. Są one dostępne w wielu różnych typach, różniących się funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania.

Czym wyróżniają się rusztowania jezdne?

rusztowanie jezdneRemont bardzo wysokich budynków nie jest praktycznie możliwy, bez odpowiedniego rzutowania.  Rusztowania są obecnie dostępne w wielu różnych wersjach, różniących się miedzy sobą możliwościami. Przykładem ciekawego rusztowania jest rusztowanie jezdne, które obecnie cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Głównym problemem z rusztowaniami jest to, że są one ciężkie, przez co ich transport może być utrudniony. Rusztowania jezdne, dzięki wykonaniu z lekkiego, anodowanego aluminium, oraz wyposażeniu w zestaw jezdny nie tylko są bardzo lekkie, ale także bardzo mobilne, dzięki czemu można je swobodnie przetransportowywać na niewielkich odległościach. Co więcej, mimo takich zalet rusztowania jezdne swoja wytrzymałością i stabilnością nie odbiegają wytrzymałością od ciężkich i niepraktycznych rusztowań stalowych. Jest to związane z innowacyjną konstrukcją tych rusztowań, nazwaną budową wieżową, składającą się z na przemian umocowanych ukośnych i poziomych stężeń. Dzięki temu takie rusztowania nie odbiegają swoja wytrzymałością od innych, a ich maksymalna, bezpieczna wysokość może sięgać nawet czternastu metrów. Obecnie rusztowania jezdne z biegiem czasu stają się coraz bardziej popularne, sięgają po nie także użytkownicy prywatni.

Obecnie znanych jest wiele różnych typów rusztowań, które mocno różnią się między sobą. Obecnie duża popularnością cieszą się lekkie, łatwe w transporcie rusztowania z aluminium. Mimo niższej wagi, dzięki innowacyjnej konstrukcji nie odbiegają wytrzymałością od rusztowań stalowych.