Organizatorzy eventów i spotkań czy to towarzyskich, czy biznesowych nie raz pewnie zadają sobie pytanie – w jaki sposób sprawić, by uroczystość była wyjątkowa? Zwykle kończy się na nietypowej scenerii czy barmanie, jednak można zrobić coś „ciekawszego” – konkretnie wynająć barmana, który będzie przygotowywał wyjątkowe kawy dla każdego z gości.

Jak szukać odpowiedniego baristy?

barista na eventDla ludzi obeznanych z tematem baristyki nie powinno być to trudnym zadaniem, jednak osoby niezaznajomione ze światem kawy mogą mieć problemy z wyszukaniem odpowiedniego profesjonalisty w gronie reklamujących się baristów. Pierwszym elementem, jaki powinien znać taki specjalista jest sprzęt – to on powinien wybrać, jakiego ekspresu czy młynka będzie potrzebował na czas eventu. Zwykły barista zadowoliłby się czymkolwiek, jednak spec z prawdziwego zdarzenia będzie miał oczekiwania, które na pewno zwróci z nawiązką. Kolejną rzeczą są mieszanki kawy – prawdziwy barista na event będzie w stanie samodzielnie dobrać odpowiednie ziarna, sposób ich palenia i mielenia. Czasami będzie robił te rzeczy zupełnie sam! Ostatnią ważną rzeczą są umiejętności manualne. Sposobów na robienie kawy jest wiele, lecz tylko niektóre są dobre i poprawne. Różnice wychodzą dopiero w trakcie przygotowania i smakowania, dobrze jest więc spróbować kawy zrobionej przez naszego profesjonalistę. Do tej klasyfikacji dochodzi również spienianie mleka i robienie wzorów na kawie – niby mało ważne, ale każdy wie że ładna kawa smakuje dużo lepiej.

To są umiejętności, jakie powinien posiadać prawdziwy mistrz baristyki, za którego nie będzie trzeba się wstydzić przed współpracownikami czy potencjalnymi wspólnikami. Trzeba pamiętać, że kawa może dać od siebie bardzo dużo – potrzebne są jednak umiejętności, które potencjał ten mogą z niej wyciągnąć!