Przebywanie na łonie natury ma na nas zbawienny wpływ. Chyba każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje odpocząć od miejskiego zgiełku. Spacery po lesie to świetny sposób na odpoczynek. Niektórzy idą jednak o krok dalej i z przebywania w lesie robią prawdziwą sztukę przetrwania. Bushcraft to coraz bardziej popularne hobby, ale o co w tym właściwie chodzi?

Na czym polega magia bushcraftu?

bushcraftKażdy z nas od czasu do czasu spaceruje po lesie. Jedni lubią zbierać grzyby, inny zadowalają się zwykłym przechadzaniem się po leśnych ścieżkach. Wśród miłośników przebywania na łonie natury wyróżniają się fani bushcraftu. Czym właściwie jest bushcraft? To po prostu przebywanie w lesie w wersji dla wytrwałych – bushcraft łączy w sobie elementy turystyki, survivalu i sztuki obozowania. W tej pasji chodzi o maksymalne zbliżenie do natury i odcięcie od cywilizacji. Bushcraft pozwala nie tylko na zdobycie przydatnych umiejętności – to przede wszystkim sposób na relaks i psychiczny odpoczynek. Żeby wszystko było jak należy, zanim wybierzemy się do lasu musimy zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie. Choć narzędzia są niezwykle ważne, równie istotna jest wiedza i doświadczenie. Podstawowymi narzędziami używanymi w leśnej sztuce przetrwania są różnego rodzaju noże, siekiery czy choćby prosty sprzęt biwakowy, taki jak na przykład namiot. Musimy pamiętać, że narzędzia wykorzystywane do tej pasji musi być wysokiej jakości. Taki sprzęt znajdziemy w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z militariami.

Ciekawa pasja to nie tylko sposób na relaks i psychiczny wypoczynek. Bardzo często to również sposób na życie. Bushcraft to bardzo ciekawa aktywność, łącząca w sobie aktywny odpoczynek z relaksem psychicznym. Praktycznie każdy z nas może spróbować swoich sił w tej aktywności – wystarczy chcieć.