Właściciele samochodów stosują różne powłoki, dzięki którym mogą ochronić lakier przed drobnymi zarysowaniami oraz odpryskami. Bardzo popularne są naklejki ochronne, które są bezbarwne. Nie widać w ogóle, że taka powłoka jest na pojeździe. Jednak dzięki tym naklejkom można podkreślić również metaliczny kolor pojazdu oraz sprawić, by wyglądał on naprawdę bardzo dobrze. Warto jest o tym pamiętać.

Naklejki ochronne na samochód

naklejki ochronne na auto bezbarwneWiele osób twierdzi, że woli korzystać z naklejek z powodu ich ceny i skuteczności. Trzeba przyznać, że powłoka ceramiczna jest dużo droższa. Naklejki ochronne na auto bezbarwne nie muszą być wcale drogie. Za metr kwadratowy takiej naklejki możemy zapłacić dziesięć złotych. Ja jednak zdecydowałbym się na jakieś droższe, z powodu ich wyższej jakości. Nie będzie oczywiście widać na naszym samochodzie takich naklejek i bez wątpienia będzie to duży plus. Trzeba jednak przyznać, ze tego typu naklejki powinny się dobrze prezentować. Największą zaletą tego typu naklejek jest również to, że można się ich pozbyć bez naruszenia lakieru. PO ich zdjęciu samochód będzie wyglądał jak nowy. Naklejki można wymieniać, ale przed ich wymianą polecam bardzo dobrze umyć pojazd, bez korzystania z wosku polerskiego. Mógłby on osłabić przyczepność. Naklejki na pojazdach prezentują się dobrze i mogą podkreślać estetykę lakieru, bez względu na to, czy jest on matowy czy metalik.

Takie naklejki można kupić nawet w agencjach poligraficznych. Nie są one drogie. Jednak ja stanowczo polecam wybierać naklejki lepsze jakościowo. Nie będą one schodzić z naszego pojazdu, na przykład pod wpływem dużej temperatury. Nie powstaną również odkształcenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd naszego pojazdu. Ma to duże znaczenie w przypadku drogich samochodów