Na terenie Krakowa w ostatnim czasie można zobaczyć bardzo dużo specjalnych autobusów, które przyjechały z Warszawy jako mobilne punkty medyczne, gdyż miasto zorganizowało kampanię na temat leczenie wzroku. Dzięki temu każdy mieszkaniec może przyjść i przebadać swój wzrok zupełnie za darmo, gdyż ma to na celu wypromowanie okulistyki i nieświadomości ludzi jak ważne są badania profilaktyczne własnego wzroku.

Wysokiej jakości badania wzroku

okulistyka - krakówWarto zauważyć, że w Polsce prawie połowa polaków nosi już okulary lub soczewki kontaktowe. Jest to spowodowane, zdecydowanie zmianą trybu pracy wielu osób jak i zainteresowań. Świat wirtualny coraz mocniej zajmuje główne miejsce w naszym życia i na co dzień każdy korzysta ze smartfona, laptopa czy ogląda telewizję. Nie jest to nie wiadomo jak mocne promieniowanie, aby mogło uszkodzić nasz wzrok, jednak trzeba wziąć pod uwagę, ze przed komputerem spędzamy średnio 12 godzin dziennie, gdyż oprócz pracy, w domach również spora liczba osób gra w różne gdy lub tez ogląda filmy. Dlatego też okulistyka – kraków, zaczyna tak szybko i mocno się rozwijać, gdyż według najnowszych badać blisko sześćdziesiąt procent chorób oczu lub pogorszenie stanu wzroku można by było zapobiec i całkowicie je wyeliminować jeżeli tylko byłyby one odpowiednio szybko zdiagnozowane. Dlatego darmowe badania wzroku, mają na celu właśnie szybsze wychwycenie potencjalnego zagrożenia dla wzorku i szybką reakcję, przez co osoba nie będzie miała problemów ze wzrokiem w przyszłości.

Cieszy nas fakt, że mieszkańcy Krakowa będą teraz mieli tak niesamowitą możliwość, jak przebadania swojego wzroku i stanu oczu zupełnie za darmo, gdyż normalnie profesjonalne badania w prywatnych gabinetach okulistycznych kosztują kilkaset złotych.